Willa Kubecek - Aktualności

Zwyczaje Wielkanocne wśród gór. Wcześniej i obecnie

Podhale kojarzy się z pięknymi widokami z Tatrami w tle, jednak mało kto, tak naprawdę interesuję się folklorem tych stron. Znane są również, stroje i charakterystyczne chaty góralskie, jednak czy obrzędy religijne są tutaj takie same lub podobne niż w innych stronach Polski? Jak wyglądały kiedyś, a jak teraz?

Czytaj dalej

10 najciekawszych wydarzeń na wiosnę w Zakopanem

W zimowej stolicy Polski zawsze się dzieje coś ciekawego. Od koncertów po festiwale i wystawy. W zimie jest również organizowane dużo konkursów o tematyce sportowej. Mogą uczestniczyć w niej wszyscy, od profesjonalnych zawodników, którzy od lat są związani z zimowym szaleństwem, po rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj dalej

Sanktuarium na Olczy

W najbliższym sąsiedztwie pensjonatu jest miejsce szczególne, które trzeba zobaczyć. Jest nim sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem. Jest obiektem o bardzo charakterystycznej budowie i kształcie. Wiele osób specjalnie dla tej budowli odwiedza te strony. Każdy powinien odwiedzić ten jeden z ważniejszych obiektów sakralnych w Zakopanem.

Czytaj dalej