10 najciekawszych wydarzeń na wiosnę w Zakopanem

W zimowej stolicy Polski zawsze się dzieje coś ciekawego. Od koncertów po festiwale i wystawy. W zimie jest również organizowane dużo konkursów o tematyce sportowej. Mogą uczestniczyć w niej wszyscy, od profesjonalnych zawodników, którzy od lat są związani z zimowym szaleństwem, po rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Luty 2018

Ze względu na panującą jeszcze zimę, najwięcej imprez organizowanych w lutym będzie posiadała wydźwięk sportowy. Jedną z największych atrakcji będzie piąty Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Jest to prestiżowe wydarzenie ze wspaniałą historią sportową> odbywa się on cyklicznie w okresie ferii zimowych. W tym roku ostatnia edycja zaplanowana jest na 24 lutego na Polanie Szymoszkowej. Co jeszcze ważnego w lutym? Oto kalendarium najważniejszych wydarzeń:

 • 16 lutego, 20:00 – koncert Kult Akustik 2018, Zakopane, Nosalowy Dwór Resort & SPA
 • 17 lutego, 20:00 - TRÓJBIEG MOSIR-U, Zakopane, Polana Szymoszkowa
 • 17 lutego, 19:00 - Stand-up: Cezary Jurkiewicz, Wojciech Pięta i Damian Skóra, Nowy Targ, Plama
 • 18 lutego, 10:00 - Czwarty ZAKOPIAŃSKI DUATHLON ZIMOWY, MOSIR, Zakopane
 • 18 lutego, 10:00 - IV-Zjazd na byle czym w Białce Tatrzańskiej
 • 20 lutego, 20:00 - Stand-up Polska prezentuje: Gadowski, Szumowski i Skóra, Zakopane, Le Scandale
 • 24 lutego, 15:30 - Warsztaty Kulinarne – Jesiotr w Bukowinie Tatrzańskiej, Baita
 • 25 lutego, 18:00 - koncert charytatywny Słyszę Światło Księżyca, Zakopane, Jezuici Górka
 • 25 lutego, 19:00 - wspaniały koncert Osiecka/Krajewski/Grochowicz, Zakopane, Kawiarnia Kmicic

Marzec 2018

W marcu jedną z największych atrakcji jest coroczny Puchar Reksia, który rok temu obchodził swoje okrągłe 50 urodziny. Jest to jedna z największych tego typu imprez, w Polsce. W tym roku jest organizowana siódma edycja tego festiwalu narciarskiego, w którym mogą brać udział dzieci i młodzież do lat 13. Oprócz tej imprezy będzie również obchodzony 69 Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego „KOZIOŁEK MATOŁEK”, czyli zawody sportowe dla dzieci i młodzieży. Oprócz tych wydarzeń w tym miesiącu w Zakopanem i okolicach zaplanowane są:

 • 10 marca - XXX Memoriał Jana Strzeleckiego, Zakopane, Schronisko Górskie PTTK im. Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej
 • 10 marca, 10:00 - 69 Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego, Zawody Koziołka Matołka, Zakopane, Wielka Krokiew
 • 18 marca, 9:00 - zawody 7 Puchar Reksia na Stoku Bania, Białka Tatrzańska, Hotel Bania
 • 24 marca, 11:00 – zawody dla dzieci Puchar Stokusia, Białka Tatrzańska, Hotel Bania.
 • Kwiecień 2018

  W tym czasie odbędzie się premiera widowiska teatralnego „Przepraszam, co Pan tu robi?” w Zakopiańskim kinie Sokół. Jest to przezabawna adaptacja Angielskiej sztuki, wyreżyserowana na nowo w gwiazdorskiej obsadzie. Znajdziemy tutaj takie gwiazdy jak: Agnieszka Wielgosz, Aleksandra Szwed, Anna Korcz. Impreza zaplanowana jest 8 kwietnia od godziny 18. Na Bukowinie Tatrzańskiej w schronisku “Głodówka” odbędzie się również koncert zatytułowany „W górach jest wszystko co kocham”, czyli poetycko-muzyczna wędrówka w góry.

  Maj 2018

  W maju jedną z większych atrakcji, oprócz licznych festynów odbywających się w czasie “majówki”, odbędą się IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty, których miejsce będzie w Kościelisku 18-20 maja 2018 r. Jest to szkoła z zakresu techniki jazdy prowadzona przez Fundację POMBA. W ich skład wchodzą liczne pokazy, warsztaty, wykłady i prezentacje. 13 maja rozpocznie się również Podhale Tour, czyli Wyścig o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Jeden z bardziej emocjonujących wyścigów górskich w tym rejonie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)